Basen

Pływanie i zabawy w wodzie jako przyjemna forma integracji. Zajecia stymulujące rozwój fizyczny, zmniejszajace ryzyko powstawania wad postawy.

Prowadzacy: instruktorzy pływania z Centrum Rekreacji Wodnej AQUA-PIL w Pile.

Religia

Na wniosek rodziców w ramach planu zajęć przedszkolnych realizowana jest nauka religii. Nauka religii w przedszkolu odbywa się w wymiarze dwóch zajęć przedszkolnych w tygodniu, właściwych dla danego poziomu nauczania.

Zajęcia prowadzi mgr Dorota Pecyna.

Terapia logopedyczna

Terapię indywidualną rozpoczynamy diagnozą logopedyczną. Określamy w ten sposób zakres terapii. Każdy przedszkolak, który rozpoczyna indywidualną terapię logopedyczną ma zakładaną teczkę pracy oraz otrzymuje do domu Zeszyt Ćwiczeń Logopedycznych. Przyjęłyśmy zasadę, że w trakcie każdego spotkania mały  pacjent otrzymuje indywidualne materiały do pracy i powtórzeń w domu. Wymagamy by rodzice powtarzali w domu z dzieckiem zalecone ćwiczenia.

Należy pamiętać ,że logopeda jedynie wskazuje miejsca artykulacji głosek i wyznacza ćwiczenia artykulacyjne. Najważniejsza jest systematyczna praca z dzieckiem według zaleceń specjalisty. Zachęcamy więc rodziców do pracy z dziećmi, tylko wtedy możemy przyspieszyć przebieg terapii.

PAMIĘTAJMY!!!

Zadaniem logopedy jest wskazanie dziecku miejsca artykulacji głoski. Sukces terapii zależy od systematycznośći powtórzeń.

Zajęcia prowadzi mgr Joanna Witkowska.

Terapia pedagogiczna

Zajęcia o charakterze korekcyjno-kompensacyjnym tj. usprawnienie deficytów rozwojowych. Wyrównanie braków w wiadomościach i umiejętnościach dzieci oraz wyrównanie braków lub też zastąpienie jakiegoś braku innym czynnikiem, a także jako wspieranie rozwoju funkcji zaburzonej przez sprawną lub mniej zaburzoną.

Zajęcia kompensacyjno-wyrównawcze dla dzieci prowadzone są na podstawie opinii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Prowadzi je mgr Klaudia Giers.