Ekologiczne przedszkole

LOP

Kto pokocha przyrodę nigdy nie będzie nienawidzić człowieka.

Janusz Korczak

Nasze przedszkole działa pod patronatem Ligi Ochrony Przyrody promując w środowisku idee zdrowego modelu życia realizując program edukacji ekologicznej. W zwiazku z tym w placówce na holu głównym znajduje  sie kilka zwierzątek, którymi dzieci się regularnie opiekują.

Są to: żółw stepowy, patyczaki oraz rybki.

W przedszkolu funkcjonują grupy dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieciom proponuje się 4 posiłki dziennie: I i II śniadanie, obiad i podwieczorek, respektując zalecenia lekarzy dotyczące żywienia.

Dzieci w naszym przedszkolu uczą się samodzielności, wspólnej zabawy, rozwijają umiejętności plastyczne, muzyczne, językowe, matematyczne, ruchowe i konstrukcyjne. Bawią się w ekologów i zdobywają dużą wiedzę o przyrodzie. Ćwiczą pamięć, uwagę i koncentrację. Uzyskują dojrzałość szkolną i osiągają znaczne sukcesy w dalszej edukacji.

Uczestniczą w ogólnopolskich akcjach edukacyjnych:  Góra Grosza, akcjach charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych, olimpiadach edukacyjnych, konkursach regionalnych i ogólnopolskich oraz wycieczkach przyrodniczych.